zawody mountainboardingowe

Zawody z dziedziny mountainboardingu organizowane są w naszym kraju coraz częściej. Z każdym rokiem przybywa nowych imprez, które mają miejsce cyklicznie. Nic dziwnego, bo sport zdobywa coraz większą popularność. Dzisiaj jednak nie będziemy skupiać się na opisie poszczególnych zawodów, bo informacje na ten temat znajdziecie na naszym blogu o mountainboardzie. Poruszymy natomiast temat tego, czy warto uczestniczyć w zawodach oraz jak się przygotować do swojego pierwszego udziału w takim konkursie.

Przede wszystkim zawody mountainboardingowe kojarzą nam się z rywalizacją. O to przecież chodzi w sporcie. W zależności od rodzaju zawodów, możemy mieć do czynienia ze zjazdem na czas lub wykonywaniem trików w powietrzu. Nie podchodźmy jednak do tego w ten sposób, myśląc że w zawodach chodzi tylko o zwycięstwo. Zamiast porównywać siebie do innych zawodników, potraktujmy to jako pojedynek z samym sobą. Trudno jest podjąć decyzję o pierwszym uczestnictwie w zawodach. To coś nowego, więc naturalnie odczuwamy pewien strach.

Dlaczego warto brać udział w zawodach mountainboardingowych?

dlaczego warto brać udział w zawodachWarto brać udział w zawodach mountainboardingowych, ponieważ dają szansę nauczyć się jeździć na desce pod presją czasu i stresu. Wtedy na podjęcie decyzji mamy znacznie mniej czasu, dzięki czemu jest to doświadczenie, którego na próżno szukać podczas zwykłego treningu. Zawody w jeździe na mountainboardzie to także szansa na poznanie innych ludzi, których pasją jest właśnie mountainboard. Może się okazać, że na zawodach spotkasz osoby z twojej okolicy, których wcześniej nie znałeś. Nawiązując takie znajomości, będziesz mieć jeszcze większą motywację do treningów czy szansę na wspólną jazdę, dzięki czemu ten sport stanie się jeszcze ciekawszy.

Podsumowując, każdy kto regularnie jeździ na mountainboardzie, powinien w końcu zdecydować się na udział w swoich pierwszych zawodach. Oczywiście decyzję tę należy podjąć w momencie, w którym czujemy już, że dobrze panujemy nad deską i potrafimy ocenić, że udział w takich zawodach będzie dla nas bezpieczny. Często zdarza się, że osoby, które na początku są sceptycznie nastawione do rywalizacji w zawodach mountainboardingowych, po pierwszym razie po prostu się w tym zakochują i później już uczestniczą w każdych okolicznych turniejach.