porady

Wiele osób, szczególnie początkujących, zgłasza się do nas, abyśmy udzielili porad w różnych sprawach związanych z mountainboardingiem. Aby więc nie powtarzać się, postanowiliśmy zebrać odpowiedzi na najczęstsze pytania właśnie w tym miejscu.

Moje dziecko chce kupić mountainboard. Czy to bezpieczne?

Jak każdy sport, tak i mountainboarding niesie ze sobą pewne ryzyko. Nie oznacza to jednak, że dziecko powinno rezygnować z tej pasji. Rolą rodzica jest pokazanie mu, jak uprawiać ten sport w bezpieczny sposób. Zadbaj więc o odpowiednie ochraniacze dla dziecka, a także chociaż podstawowe przeszkolenie pod okiem dobrego instruktora. Zaufaj swojemu dziecku i pozwól mu cieszyć się aktywnością na świeżym powietrzu.

Ile kosztuje mountainboard?

ile kosztuje mountainboardCeny prostych, ale solidnych desek, zaczynają się od kwoty około 800 zł. Oczywiście są to produkty przygotowane z myślą o początkujących, którzy chcą spróbować, czy mountainboarding jest właśnie dla nich. Deski dla zaawansowanych sportowców mogą osiągać cenę kilku tysięcy złotych. Co jednak ważne, warto unikać najtańszych mountainboardów za kilkaset złotych. Ich jakość wykonania jest wątpliwa, a co za tym idzie – jazda na takiej desce nie jest całkowicie bezpieczna.

Jak dbać o deskę?

Jeśli chcesz, by twój mountainboard nadawał się do jazdy przez więcej, niż jeden sezon, musisz zadbać o jego konserwację. Dotyczy to przede wszystkim deski, która narażona na wilgoć i zmianę temperatur może zwyczajnie stracić swoją wytrzymałość. Warto po zakończeniu sezonu dokładnie wyczyścić deskę oraz pokryć ją specjalnym impregnatem. Dobrze też sprawdzić stan opon i jeśli są mocno zużyte, zawczasu wymienić je na nowe.

Jak nauczyć się skoków na mountainboardzie?

Tak jak w snowboardzie, tak i w mountainboardzie, wszelkiego rodzaju skoki i akrobacje powietrzne przeznaczone są dla zaawansowanych zawodników. Odradzamy próbowanie takich sztuczek, ponieważ mogą się one źle skończyć. Dopiero, gdy zyskasz naprawdę dobrą kontrolę nad deską, możesz spróbować oderwać deskę od ziemi na niewielkiej skoczni, koniecznie z zabezpieczeniem w postaci grubego materaca w miejscu lądowania.

Czy warto kupić mountainboard przez internet?

sklep internetowy z deskamiZakup deski w sklepie internetowym jest jak najbardziej bezpieczny. Jest nawet wskazany, bo ze względu na to, że sport ten nie jest bardzo popularny, ciężko o dobre deski w zwykłym sklepie sportowym. Trafiając na specjalistyczny sklep online, możemy zamówić deski od sprawdzonych producentów. Co więcej, taki mountainboard objęty jest standardową gwarancją, a wiele sklepów oferuje darmowy zwrot do kilkunastu dni od daty zakupu.